Menu
Obec Novoť
ObecNovoť

Poďakovanie starostu

Vážení priatelia. Chcem sa Vám naposledy ako starosta poďakovať za podporu, ktorú ste nám dali a za roky, kedy sme spolu pracovali, žili a budovali našu obec.

Zároveň chcem pogratulovať môjmu nástupcovi k volebnému úspechu. Dušan si slušný človek a vždy som si ťa vážil. Preberieš na seba bremeno a držím ti prsty a prajem všetko dobré. Chcem sa poďakovať mojim drahým zamestnancom za všetku prácu, ktorú pre obec vykonali. Vždy som bol na vás hrdý a stál som za vami. Nejdem menovať, viete ktorí to ste a Števo, obrovská vďaka! Bolo mi cťou kolegovia.

Obrovská vďaka patrí mojej rodine, ste najlepší ľudia akých poznám a slovom ďakujem ťažko vyjadriť to, čo k vám cítim. Ste darom, ktorý som dostal. Osobitne chcem poďakovať pánovi prednostovi. Nepoznám lepšieho a čestnejšieho človeka ako si ty Mišo. Klobúk dole pred tebou. Zároveň ďakujem za spoluprácu pánovi farárovi, ste pre nás požehnaním a bolo mi cťou s vami spolupracovať. Chcem poďakovať Jožkovi Kuchťákovi za prácu, ktorú pre nás urobil, tvoje projekty sú 100 percentné a si nepolepšiteľný pedant 😊. Ďakujem Števovi Judiakovi, ktorý viedol hasičský zbor počas môjho pôsobenia, ste jeden čestný a príkladný človek a nikdy nezabudnem na Vašu podporu a múdre slová. Jožovi Šimiakovi za spoluprácu pri kultúrnych podujatiach, filme, poľovníkoch a mnohým ďalším. Ďakujem.

Neľutujem ani deň, ktorý som prácou pre obec strávil. Nikdy som sa nenechal kúpiť a jediné na čom mi záležalo je prospech mojich ľudí. Viem, že sa veľa hovorilo o hospodárení, k dnešnému dnu máme na bežnom účte 80 000 eur, rezervný fond je viac ako 1,2 milióna eur. Mnohí priatelia mi hovoria, že sme predbehli dobu o 15 – 20 rokov. Bojovali sme so cťou, bez osočovania a špiny. Keď sme budovali grúňovú cestu, tak sme mali mnoho problémov a bolo to dosť vyčerpávajúce. Jedného dňa som sa tam šiel previesť autom a bola tam celá trieda piatakov na bicykloch. Vtedy som si povedal, že to za to stojí, za vás, vašu budúcnosť a lepší svet. Stále verím v dobro.

Takže dovidenia, neľutujem nič čo sme urobili iba to čo sme nestihli. Chcem vás poprosiť, začnite čeliť svojim problémom a riešte ich. Ak sú to cesty, pozemky, urbár, družstevné spoločenstvá, naďalej spolupracujte s obcou. Buďte súdržní a žite v láske vo svojich rodinách a v susedských vzťahoch. Chráňte si svoju zem a nerozpredávajte ju cudzincom. Ak mám povedať jednu vec, ktorú som sa naučil tak je to pokora. Pokora pred Bohom a pred smrťou, pretože každé jedno hrobové miesto som podpisoval. Človek si uvedomí aký je malý a že je tu len na chvíľu. Dedina ostane a je len na nás, ako sa k sebe a svojim blízkym budeme chovať.

Ďakujem za všetko a slúžil som ti rád novotský lev. Držím Vám palce a Novoť nech vždy znie hrdo. Naposledy váš starosta. A rozlúčim sa bardskou pesničkou 😊

 

Dátum vloženia: 31. 10. 2022 17:03
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 12. 2022 17:03
Autor: admin prevod
Informácie o obci
Môžete mať záujem