Menu
Obec Novoť
ObecNovoť

Výrub líp v našej obci

Výrub líp v našej obci

výrub drevín

Rozhodnutie vykonať výrub niektorých drevín, konkrétne líp v našej obci bolo dôkladne zvážené na základe viacerých faktorov a možností. Prvým dôvodom bola zlá zdravotná kondícia líp. 
Naše stromy sú dôležitou súčasťou nášho krajinného rázu a ekosystému, ale starostlivosť o ne je náročná a nie vždy sa dá zabrániť chorobám a škodcom. V prípade týchto líp bolo zistené, že sú v zlom zdravotnom stave a neexistovala možnosť ich zachrániť a to po posúdení štátnej ochrany prírody.
Druhým dôvodom bolo poškodzovanie okolitých budov, chodníkov a ciest. Väčšie lipy môžu byť krásnou ozdobou našich ulíc, ale v prípade, že sú príliš blízko budov a komunikácií, môžu poškodzovať ich základy a korene môžu zasahovať do podzemných vedení. V takomto prípade je výrub stromu nevyhnutný, aby sme zabránili ďalšiemu poškodeniu.
Tretím a najpodstatnejším dôvodom bolo aj bezpečnostné riziko pre ľudí a dopravu. Veľké lipy môžu byť veľmi ťažké a v prípade, že ich kmeň oslabí choroba alebo škodcovia, môžu sa stať nebezpečnými pre okolitých obyvateľov a návštevníkov obce. Preto sme sa rozhodli pre ich výrub a ochranu verejnej bezpečnosti.
Máme však dobrú správu pre vás! Náhradná výsadba líp bude uskutočnená v blízkej budúcnosti, aby sme zachovali krajinnú hodnotu a tradičnú krásu našej obce. Tieto stromy budú starostlivo vybrané a umiestnené tak, aby nevytvárali bezpečnostné riziká a aby boli v súlade s koncepciou rozvoja obce.
Ďakujeme vám za pochopenie a spoluprácu. Sme presvedčení, že toto rozhodnutie bolo v záujme našej obce a jej obyvateľov.
Dátum vloženia: 31. 3. 2023 13:24
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 3. 2023 13:29
Autor: Správca Webu
Informácie o obci
Môžete mať záujem